491975321006011 FB domain verif
top of page

Jak se obléct na video meeting. A jiné důležité tipy...

Období, kterým teď procházíme je krizové pro každého z nás. Covid 19 všechno změnil.


„Zůstaň doma“ „Rouško není hanba“ Jakkoliv to nazvete, každodenní věci jsou v době karantény prostě jiné, než na co jsme byli zvyklí.

Nejdůležitější je zachovat si chladnou hlavu a postupně si navyknout na nový způsob života. Práce pokračuje, ačkoliv v jiném tempu a jiným způsobem a my se musíme přizpůsobit novým okolnostem. Meetingy se nekonají tváří v tvář, všechno se děje formou video komunikace.

Někteří jsou v domácím oblečení celý den, jiní mají jeden video hovor za druhým.

A není to jen video hovor s kolegy ale také s klienty a šéfy, členy představenstva. Je to jako mít každý den velkou prezentaci, jenom s tím rozdílem, že je to online.

Video Meetingy vs. Meetingy naživo

Pravidla jak se obléct na virtuální schůzku jsou odlišné než pravidla pro schůzku v reálním životě, alespoň v některých ohledech. Myslím to tak, že některé pravidla jsou stejné, jako např. co si vzít na sebe když mluvíte s publikem. Bylo by divné, kdyby jste měli na sobě na hodině jógy oblek. A divné by bylo i setkání s potenciálním investorem v roztrhané mikině.

To platí i ve virtuálním světě.

Ale pak jsou i pravidla, o kterých mnozí z nás, až doteď, nikdy ani jen neuvažovali...

Jde o to, abyste si uvědomili, jak kamera funguje a jak člověk snímaný kamerou vypadá.

Tady jsou praktické tipy pro dámy i pány:

 • Nespoléhejte na to, že když sedíte za stolem, stačí vám košile a trenýrky.

 • Od pasu dolů oblečte pohodlné kalhoty místo tepláků, v případě že budete muset vstát.

 • Pokud jde o barvy, neoblékejte se do bílé. Bílá dodá obrazu zbytečně moc jasu. Nebylo by dobré splynout v jeden rozmazaný celek.

 • Dejte si pozor aby barva Vašeho oblečení nebyla příliš rozptylující (příliš mnoho barev, puntíky a další nepříznivé vzory na oblečení nebo příliš agresivní (žlutá, světle zelená, červená).

 • Dejte přednost plným a výrazným barvám, které ale nejsou moc agresivní. (např. modrá a její odstíny, tmavě šedá, fialová atd.).

 • Neodvádějte pozornost příliš nápadnými šperky či kravatami. Vyhýbejte se čemukoliv, co je moc lesklé a barevné. Náramek, který s každým pohybem zacinká, se může stát pro druhou stranu noční můrou. Jednoduché šperky a doplňky jsou to pravé např. u ženy jemný řetízek a decentní náušnice, u muže hodinky.

 • Ve skříni nechte i jakýkoli oděv bez rukávů.

 • Zkontrolujte svůj účes, zuby a makeup - na kamerách s vysokým rozlišením totiž vidět všechny ty malé věci a nedostatky, které ve výsledku kazí vzhled. V tomto případě je vysoké rozlíšení kamery spíš nevýhoda.

 • Makeup by měl být výraznější než obvykle. Světlo je "požírač makeupu" a tak většina líčení se za použití umělého světla stratí.

 • Nastavte si kameru na počítači tak, aby úhel kamery byl zarovno s očima, anebo trochu výš.

 • Věřte mi, že nikdo nevypadá úplně dobře, když ho snímá kamera zespodu a je mu vidět až do nosních dírek.

 • Světlo je důležité. Pokud je to možné, vyhněte se zářivkám a světlu umístěnému přímo nad hlavou. Můžou mít za následek tmavé kruhy pod očima. Ideální světlo by mělo být za kamerou a dopadat na Vaši tvář. Pokud je světlo za Vámi, Vaše tvář může být zastíněna.

 • Věnujte pozornost pozadí. Pozadí za Vámi hodně vypovídá o Vás i o prostředí, ve kterém se běžně pohybujete. Mělo by být neutrální a udržované, pokud je to možné. Vyberte si buď bílou zeď nebo pozadí, které o Vás vysílá pozitivní správu (knihovnu, atd.). Některé zahraniční společnosti zasílají zaměstnancům pracujícím z domu pro tyto účely bannery s logem, které slouží jako značkové pozadí pro video meetingy.

 • Udělejte si foto/video test z Vašeho počítače, nebo zkušební test s členem rodiny, abyste mohli předem vidět, jak bude výsledek vypadat.

Přeji vám všem úspěšný video hovor a klidné pracovní dny.


47 zobrazení
Featured Posts
Recent Posts