491975321006011 FB domain verif
top of page

Jak nosit žlutou a rozsvítit svůj den

Žlutá barva je spojena s optimizmem, štěstím, smíchem. Je skvělou volbou na jarní i letní dny. Když je venku pod mrakem, má tendenci rozsvítit vše kolem a dodat nám potřebnou povzbuzující energii.


Pro začátečníky, kteří nejsou v kombinování barev úplně doma, bych odporučila vzít to úplně jednoduše a zkombinovat ji s neutrálními barvami jako jsou bílá, černá, šedá, béžová, nebo odstíny hnědé. Pro ty, co rádi experimentují je volbou vytvořit kontrast a nosit žlutou s barvami jako je modrá, tyrkysová, nebo ji zkombinovat např. s leopardím vzorem a dodat tak outfitu nádech překvapení.

Máte-li pocit, že žlutá není nic pro Vás, začněte zlehka - s doplňky. Žluté páskové sandálky, nebo malá kabelka přes rameno, je super začátek. Nejjednodušší způsob, jak žlutou zařadit do šatníku, je ten, že ji budete nosit v dolní části těla - tedy ve formě kalhot, šortek, nebo sukně.

Pokud se ale žluté barvy nebojíte, pořiďte si žlutý kabát. Já jsem mu neodolala a musím říct, že to byl skvělý výběr.

Jaké jsou tedy ty nejlepší barevné kombinace, které se oplatí vyzkoušet?

Žlutá, zelená a tmavomodrá

Žlutá a modrá

Žlutá se perfektně hodí do námořnického stylu místo červené - tj. s tmavě modrou a bílou, jen červené součásti vyměníte za nejlépe citronově nebo pampeliškově žluté. Ale není to jediná možnost. Já jsem oblékla tmavomodré kalhoty s řetězovým vzorem a doplnila je smaragdově zelenou halenkou.

Třešničkou na dortu je žlutý zářivý kabát.


Žlutá a hnědá

Některé odstíny žluté a hnědé mají k sobě docela blízko. Ke kombinování s hnědou se nejvíc hodí tmavší, zlatožluté odstíny, a výsledek je skvělý pro všechny teplé typy. Na všední den můžete žlutou interpretovat outfitem složeným z džínsů, bílé košile, žlutého kabátku a hnědých kotníčkových bot.


Žlutá a tyrkysová

Žlutá vypadá krásně i s tyrkysovou, žlutý může být jen doplněk, nebo se taková výrazná kombinace hodí na plavky, kde se barev většinou nebojíme.


Žlutá a pudrové, neutrální odstíny

Jemné žluté se výborně kombinují s béžovou, šedostříbrnou, krémovou, růžovou atd. Přirozeně je to ideální pro blondýnky, kterým takové kombinace dodají na éteričnosti.


Jedinou nevýhodou žluté je, že v létě přitahuje hmyz. Takže pozor, pokud jste alergik na včelí jed, jako jedna z mých klientek, opatrnost je na místě. Žlutá zajistí, že budete jednou z nejobletovanějších a také budete vidět všude kam přijdete.

Žlutá a šedá

Se šedou se dá kombinovat vanilková, hořčicová i zářivá žlutá.

Já jsem oblékla šedobílé kostičkované kalhoty, tričko s potiskem a bílé tenisky. Kabát tady funguje přesně jako zářivý doplněk.

Žlutá a šedá je další jistá kombinace, která funguje.


Žlutá a černá

Je to klasika, zvlášť když k tomu přidáte bílou. S černobílým oblečením vypadá žlutá báječně a celkově vypadá opravdu elegantně. Žlutá může být také pouze rozzařujícím doplňkem, nebo součástí vzoru.


A jaká žlutá se k Vám nejvíc hodí?

tato barva vyžaduje trochu citu. Z jednoduchého důvodu: existuje hned několik odstínů žluté, které naší pleti budou úžasně lichotit, ale na druhou stranu se jiné odstíny můžou postarat také o to, že v nich budete vypadat bledě, nemocně a nevýrazně. A to určitě ani jedna z nás nechce.


Pokud si nejste jistá svým odstínem pleti, jděte do obchodu, vezměte si pár různě žlutých vršků a před zrcadlem si je přikládejte k obličeji. Ta, která vás zvýrazní, rozzáří nebo dodá jiskru, je ta vaše. Pokud budete potřebovat radu odborníka, můžeme objevit tajemství barev společně...

24 zobrazení
Featured Posts
Recent Posts