491975321006011 FB domain verif
top of page

Jak nosit žlutou a rozsvítit svůj den

Žlutá barva je spojena s optimizmem, štěstím, smíchem. Je skvělou volbou na jarní i letní dny. Když je venku pod mrakem, má tendenci rozsvítit vše kolem a dodat nám potřebnou povzbuzující energii.


Pro začátečníky, kteří nejsou v kombinování barev úplně doma, bych odporučila vzít to úplně jednoduše a zkombinovat ji s neutrálními barvami jako jsou bílá, černá, šedá, béžová, nebo odstíny hnědé. Pro ty, co rádi experimentují je volbou vytvořit kontrast a nosit žlutou s barvami jako je modrá, tyrkysová, nebo ji zkombinovat např. s leopardím vzorem a dodat tak outfitu nádech překvapení.

Máte-li pocit, že žlutá není nic pro Vás, začněte zlehka - s doplňky. Žluté páskové sandálky, nebo malá kabelka přes rameno, je super začátek. Nejjednodušší způsob, jak žlutou zařadit do šatníku, je ten, že ji budete nosit v dolní části těla - tedy ve formě kalhot, šortek, nebo sukně.

Pokud se ale žluté barvy nebojíte, pořiďte si žlutý kabát. Já jsem mu neodolala a musím říct, že to byl skvělý výběr.

Jaké jsou tedy ty nejlepší barevné kombinace, které se oplatí vyzkoušet?

Žlutá, zelená a tmavomodrá

Žlutá a modrá

Žlutá se perfektně hodí do námořnického stylu místo červené - tj. s tmavě modrou a bílou, jen červené součásti vyměníte za nejlépe citronově nebo pampeliškově žluté. Ale není to jediná možnost. Já jsem oblékla tmavomodré kalhoty s řetězovým vzorem a doplnila je smaragdově zelenou halenkou.

Třešničkou na dortu je žlutý zářivý kabát.


Žlutá a hnědá

Některé odstíny žluté a hnědé mají k sobě docela blízko. Ke kombinování s hnědou se nejvíc hodí tmavší, zlatožluté odstíny, a výsledek je skvělý pro všechny teplé typy. Na všední den můžete žlutou interpretovat outfitem složeným z džínsů, bílé košile, žlutého kabátku a hnědých kotníčkových bot.


Žlutá a tyrkysová

Žlutá vypadá krásně i s tyrkysovou, žlutý může být jen doplněk, nebo se taková výrazná kombinace hodí na plavky, kde se barev většinou nebojíme.


Žlutá a pudrové, neutrální odstíny

Jemné žluté se výborně kombinují s béžovou, šedostříbrnou, krémovou, růžovou atd. Přirozeně je to ideální pro blondýnky, kterým takové kombinace dodají na éteričnosti.


Jedinou nevýhodou žluté je, že v létě přitahuje hmyz. Takže pozor, pokud jste alergik na včelí jed, jako jedna z mých klientek, opatrnost je na místě. Žlutá zajistí, že budete jednou z nejobletovanějších a také budete vidět všude kam přijdete.

Žlutá a šedá

Se šedou se dá kombinovat vanilková, hořčicová i zářivá žlutá.

Já jsem oblékla šedobílé kostičkované kalhoty, tričko s potiskem a bílé tenisky. Kabát tady funguje přesně jako zářivý doplněk.

Žlutá a šedá je další jistá kombinace, která funguje.


Žlutá a černá

Je to klasika, zvlášť když k tomu přidáte bílou. S černobílým oblečením vypadá žlutá báječně a celkově vypadá opravdu elegantně. Žlutá může být také pouze rozzařujícím doplňkem, nebo součástí vzoru.


A jaká žlutá se k Vám nejvíc hodí?

tato barva vyžaduje trochu citu. Z jednoduchého důvodu: existuje hned několik odstínů žluté, které naší pleti budou úžasně lichotit, ale na druhou stranu se jiné odstíny můžou postarat také o to, že v nich budete vypadat bledě, nemocně a nevýrazně. A to určitě ani jedna z nás nechce.


Pokud si nejste jistá svým odstínem pleti, jděte do obchodu, vezměte si pár různě žlutých vršků a před zrcadlem si je přikládejte k obličeji. Ta, která vás zvýrazní, rozzáří nebo dodá jiskru, je ta vaše. Pokud budete potřebovat radu odborníka, můžeme objevit tajemství barev společně...

Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
    bottom of page