491975321006011 FB domain verif
top of page

Jak čarovat s doplňky

Vhodné doplňky mají moc zvětšit váš šatník, protože nimi můžete vytvořit více kombinací. Dokážou transformovat celý outfit a povýšit ho okamžitě na jinou úroveň. Jak je ale správně a stylově nosit aby ladili nejen s oblečením ale i s vaší postavou?

Pro začátek se podívejte na všechny šperky, šátky, pásky, kabelky, které doma máte a vyberte z nich ty, které jste již nějakou dobu nenosily. Zeptejte se sami sebe, proč tomu tak je. Nehodí se už k Vašemu stylu? Jsou poškozené, nelíbí se Vám? Zbavte se jich a někomu je darujte.

Nechte si jen ty, které nosíte a zvažte při tom následovné: barvu, velikost, styl a materiál.


Šátky

Většinou si vybíráme ty, které se nám líbí potiskem nebo materiálem. Ale už se moc nezabýváme tím, jestli se nám barva daného šátku hodí k naší tváři, barevné teplotě naší pokožky. Výběrem nevhodné barvy, potisku v nesprávných barvách riskujeme, že budeme vypadat zbytečně starší nebo působit fádně a unaveně. A to určitě žádná z nás nechce.

Příklad: ne každému se hodí černá barva, ale pokud černou nebo jinou tlumenou barvu oživíte svěžím šátkem ve Vašich barvách, pak to funguje skvěle. Takovýhle doplněk Vám dodá energii a oživení a krásně rozbije monotónnost monochromatického outfitu.

Skvělým tipem je použít doplněk (šátek, nebo náhrdelník), který má v sobě kombinaci světlejších a tmavších ploch. Zkuste šátek s puntíky, zvířecím vzorem, nebo květovaný vzor. Je jedno, jaký bude motiv vzoru, důležité je, aby vzor působil živě a barevně se hodil k Vašemu typu.

Stejný princip platí i u náhrdelníků. Při výběru vhodného nárdelníku se zeptejte sami sebe. Vypadám v něm svěže nebo unaveně. Ja na mně příliš masivní nebo se naopak na mně ztrácí a je příliš neviditelný?


Další důležitou radou je: nepřehánějte to s celkovým množstvím šperků. Postačí pouze dva, maximálně tři kousky naráz. Pokud však chcete svůj outfit podtrhnout výrazným šperkem, postačí vám on samotný -nápaditý náhrdelník je dostačující, nedoplňujte jej velkými náušnicemi, výraznou broží či náramkem.


Pásky

Důležitý je materiál i tloušťka.

Roli hraje i délka hrudníku. Čím je delší, tím širší pásek si může dovolit. Krátké tělo zase ocení pásek posazený jen lehce pod linii pasu. Tím se proporce vyváží.

Máte postavu „bez pasu“? Tak si ho musíte vytvořit. Jak jinak než páskem. Noste střední a úzký pásek v tmavší barvě než oblečení, nebo v barvě topu. Pásek nechávejte vždy vidět, rozepněte bundu, nechte svetr rozevřený, ať kouká.


Ženy s kulatým bříškem, které přibírají nejvíce v oblasti pasu, by se měly tohoto doplňku raději vzdát. Jediné, co si můžou dovolit, aniž by zvýraznily „nedostatek“ své postavy, jsou volně splývající látkové „pásky“ šňůry, či různé vázačky, které bývají součástí topů. Tento prvek působí lehce zužujícím dojmem, takže může celkovému vzhledu jen prospět.


Klasický černý nebo hnědý pásek by měla mít každá žena v šatníku. Je všestranný, elegantní, hodí se pro každou příležitost, proto ho kupte v kvalitní kůži. Vydrží vám dlouho. Nebojte se opatřit si i jeden barevný, rozsvítí váš jednobarevný outfit nebo černé šaty. Dodá vám mladistvý vzhled a módní styl.


Kabelky

Barvu vybírejte podle svého barevného typu a oblečení, které nosíte. U kabelky, kterou budete nosit nejvíc, se držte neutrálních odstínů – černá, hnědá, tělová, tmavě modrá, šedá. Vyhněte se potiskům,imitacím krokodýla, lakované kůži, cvočkům a řetízkům. Stylové a trendy kousky přijdou na radu až potom. Vaše nejpoužívanější kabelka by měla být barvou a stylem univerzální a kvalitou nejlepší, jakou si můžet dovolit. Doporučuji kůži.

Kabelku volte v přímé úměře ke své postavě. Větší a vyšší postavy snesou i opravdu velké kabely, menší a drobnější ženy by měli dát přednost menším kouskům.

Volit tašku ve stejné barvě, jakou mají boty, rozhodně není povinnost.

Pokud máte boty ve výrazné barvě, vyberte pro změnu kabelku v jiné barvě, která k nim bude kontrastovat.

Vyberte si – buď výrazné barvy, nebo šperky

Pokud chcete zaujmout šperky nebo výrazným outfitem, musíte si vybrat. Vždy je lepší tyto dvě věci od sebe oddělit. Zaměřit se buď na výrazné doplňky, s tím, že outfit bude spíše minimalistický, anebo naopak šokovat barevností a střihy s absencí nebo minimální přítomností jemných doplňků.

16 zobrazení

Commentaires


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
    bottom of page