491975321006011 FB domain verif
top of page

Koľko šperkov je tak akurát? Je menej naozaj viac?


Počet šperkov v jednom outfite závisí nielen od nášho štýlu ale aj osobných preferencií.

Ak nám je blízky minimalistický štýl, preferujeme skôr jemné a jednoduché šperky. Výrazné tipy osobnosti uprednostňujú zase nápadný vzhľad a vrstvenie niekoľkých typov šperkov.


Existuje však niekoľko faktorov, ktoré by sme mali pri ladení šperkov vziať do úvahy.

1/ Príležitosť

Na formálne udalosti je vhodné nosiť menej šperkov a zamerať sa na jemné kúsky alebo na jeden výrazný prvok ako je napr. brošňa. Veľmi dobre tu môže poslúžiť i kvalitná elegantná šatka okolo krku, ktorá preberie na seba funkciu šperku.

Pri neformálnych príležitostiach môžete viac experimentovať a šperky vrstviť i miešať jednotlivé farby kovu (zlato, striebro). Tu záleží aký typ farby kovu najviac pristane Vašemu farebnému typu, či sú to skôr teplé odtiene zlata alebo chladné odtiene striebra alebo aj oboje.


Napr. jednoduché kokteilové šaty priam volajú po nejakom krásnom výraznom šperku, ktorý vyvolá "Wau efekt." A keď idete na rande alebo na stretnutie s priateľmi môžete experimentovať s rôznymi štýlmi šperkov,

2/ Harmonizácia

Dôležité je zvážiť aj rovnováhu medzi šperkami a jednotlivými časťami outfitu. Ak máte výrazné šperky, je vhodné zvoliť nenápadné, jednoduché oblečenie, aby nepôsobil celok príliš rušivo. Takisto platí, že čím výraznejší outfit, tým viac sa v šperkoch a doplnkoch treba krotiť.

3/ Funkcia

Zvážte tiež, či šperky slúžia skôr ako doplnok alebo ako výraz Vášho osobného štýlu. Ak sa sústreďujete na iné hlavné prvky oblečenia, zvoľte menej šperkov.

4/ Osobný štýl

Šperky sú výrazným spôsobom, ako vyjadriť svoju individualitu a neexistuje úplne presný počet, ktorý by bol považovaný za "veľa" alebo "málo". Musíte sa hlavne cítiť príjemne a sama sebou.

5/ Jednoduchá pomôcka

  • Drobnejšie, jemné šperky môžete nosiť naraz na ušiach, na krku i na rukách. Ale masívne náhrdelníky alebo visiace zdobné náušnice by mali v každodennom outfite figurovať len ako jeden doplnok. Vybrať si teda buď masívny náhrdelník (statement piece) alebo visiace zdobné nášnice. Nie oba doplnky naraz.

  • Platí tiež, že čím drobnejšia postava, tým jemnejší šperk alebo doplnok a naopak.

  • Dôležitým pravidlom je tiež, "Čím kratší krk, tým tenší náhrdelník".

  • Zapamätajte si: Šperk pomáha oblečeniu, nesúťaží s ním...

Majte krásny letný deň:-)


Foto: Archív A.Matyasova


56 zobrazení

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
    bottom of page