491975321006011 FB domain verif
top of page

Zimná elegancia - sivý vlněný kabát

Nie je to len trend; svedčí to o stálosti sivej farby vo svete módy. Jesenno-zimné prehliadkové móla boli zaplavené sivou farbou, ktorá demonštrovala svoju všestrannosť a eleganciu. Dizajnéri si obľúbili sivú a dokázali, že môže byť výrazným prvkom aj základom každého šatníka.


Nenápadná elegancia sivej farby z nej robí farbu, ktorá nekričí o pozornosť, ale skôr jemne zvýrazňuje prítomnosť nositeľa. Sivou farbou dokážeme vyjadriť rôzne štýly, od minimalistického až po glamour.


Ideálny zimný kabát by mal obsahovať aspoň 50-70% vlny, pretože táto koncentrácia zabezpečuje optimálne tepelno-izolačné vlastnosti. Vyšší podiel vlny môže ešte zvýšit jeho schopnosť udržiavať teplo a chrániť pred chladom. Vlna zároveň pohlcuje pachy. a vďaka prirodzenej elasticite sa sama vracia do pôvodného stavu. Je však dôležité brať do úvahy aj iné faktory ako je vrstvenie a štruktúra látky, aby sa dosiahla rovnováha medzi izoláciou a pohodlím. Pokiaľ máte kabát z kvalitného materiálu, nepotrebujete mnoho vrstiev.


Zloženie kabátu s obsahom 50% vlny a 50% polyesteru môže byť stále dobrý výber, ale závisí to od ďalších faktorov, ako je gramáž látky, vrstvenie a dizajn. Polyester pridáva odolnosť voči vlhkosti a oderu a jeho štruktúra je trvácnejšia ako vlna. Preto aj toto spojenie funguje a dokáže zabezpečiť pohodlie i praktičnosť. Dôležité je ale zvážiť aj osobné preferencie a požiadavky na kabát.


Na nákupy kabátu vyrazte v tom, čo budete pod kabátom nosiť najčastejšie. Ideálny je mierne vypasovaný strih, pretože potrebujete vzduchovú izolačnú vrstvu. Pokiaľ chcete kabát s klasickými rukávmi, mal by vám dobre sedieť v ramenách. V oblasti bicepsov by ste mali mať dostatok miesta, aby sa vám pod kabát vošiel i sveter. Na samotný výber kabátu si vyhraďte dostatok času.


Vhodná dĺžka kabátu je po alebo pod kolená. Okrem zloženia sa zamerajte aj na spracovanie. Všímajte si pevnosti švov a začistenie. Skontrolujte či podšívka nie je príliš tenká aby sa rýchlo nepotrhala. Pokiaľ je kabát už v obchode plný žmolkov a nití, nekupujte ho.

U vzorovaných kabátov je zase dôležité všímať si spoje, aby vzor na seba pekne navazoval.


V obchodoch stále prebiehajú zľavy, takže stále máte možnosť si chytiť nejaký zaujímavý kúsok.

Alebo sa inšpirujte mojím výberom:-) Po kliknutí na fotku kabátov sa vám zobrazí link na obchod.


Pekný zimný večer majte...


Môj kabát je z baby vlny Alpaka (70%) a vlny (30%), dostala som ho ako darček z orginálneho obchodu s domácou výrobňou v Turecku. Má aj opasok, ale ja ho nenosím vždy.
26 zobrazení

Comments


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
    bottom of page